Kto szuka, ten żyje – warsztaty w UNICORN07.03.2010


słowa kluczowe: konferencja, psychoonkologia

stowarzyszenie Unicorn

Powrót do pracy po chorobie nowotworowej 

Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN zaprasza na cykl szkoleń skierowanych do osób powracających do aktywności zawodowej po chorobie nowotworowej. Tygodniowe treningi doskonalące, spotkania z psychologiem i doradcą zawodowym – to wszystko bezpłatnie w siedzibie stowarzyszenia w Krakowie. Projekt „Kto szuka, ten żyje" skierowany jest do osób z Małopolski i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

W ubiegłym roku w całej Polsce wykryto raka u ponad 140 tys. osób. W samym województwie Małopolskim było to ponad 6 tys. osób. Ci, którzy wygrali z chorobą, starają się powrócić do trybu życia sprzed choroby. Jednak tylko niewielki odsetek osób powraca w pełni do aktywności zawodowej i podejmuje stałą pracę. - Długotrwałe leczenie i rehabilitacja często przyczyniają się wykluczenia społecznego, w tym również zawodowego. Większość osób, ze względu na stan zdrowia, decyduje się na przejście na emeryturę czy rentę. Osoby w pełni zdolne do pracy i chcące nadal uczestniczyć w życiu zawodowym, często rezygnują z poszukiwań, nie wierząc w ich skuteczność – mówi Iwona Nawara, Prezes Stowarzyszenia UNICORN. - I właśnie to takich osób skierowany jest program Stowarzyszenia UNICORN pod hasłem „Kto szuka, ten żyje” – dodaje Nawara. 

Projekt powstał z myślą o osobach, szukających pracy, bądź planujących do niej wrócić po dłuższej przerwie, a także do tych, którzy zamierzają zmienić swoje kwalifikacje lub nie mają koncepcji na swoją zawodową przyszłość. Projekt jest skierowany do mieszkańców województwa małopolskiego, dotkniętych problemem choroby nowotworowej

W ramach Projektu, UNICORN oferuje: tygodniowe warsztaty psychologiczne, dwudniowe szkolenia z doradztwa zawodowego a także indywidualne konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym. Każdy może skorzystać z różnorodnych form pomocy w ciągu miesiąca. Biorąc udział w programie, uczestnik m.in. pozna skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem, dowie się, jak zarządzać czasem, rozwinie zdolności interpersonalne. Podczas indywidualnych spotkań, specjalista pomoże ustalić nową ścieżkę kariery zawodowej, wytyczyć realne, nowe cele oraz sposób ich realizacji.

Aby wziąć udział  w całkowicie bezpłatnym projekcie, należy tylko wypełnić stosowne formularze i skontaktować się ze Stowarzyszeniem.

Projekt potrwa od marca 2010 roku do kwietnia 2011 roku. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie ktoszukatenzyje.pl lub na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Wspierania Onkologii UNICORN www.unicorn.org.pl.

Przeczytaj również o: I Konferencji Psychoonkologii Praktycznej w Krakowie, oraz relacji z tego wydarzenia.

ISSN 1689-7730