O Internetowej Gazecie Medycznej- miesięczniku popularnonaukowym


słowa kluczowe:

IGM Internetowa Gazeta Medyczna jest popularnonaukowym pismem skierowanym przede wszystkim do osób nie mających w życiu zawodowym styczności z medycyną, ale również do lekarzy pragnących dowiedzieć się o ciekawych zagadnieniach z dziedzin z którymi nie mają styczności na co dzień. Z tego powodu staramy się w sposób możliwie prosty przekazywać wiedzę medyczną unikając jednocześnie nadmiernych uproszczeń. Nasza redakcja przykłada dużą wagę do tego by publikowane artykuły posiadały wysoką wartość merytoryczną i były interesujące dla czytelników.

Nasze czasopismo ma charakter niekomercyjny. Jeśli w przyszłości pojawią się reklamy, lub opłata za IGM w jakiejkolwiek formie, to zysk zostanie przekaznany na rzecz Stowarzyszeń zajmujących się pomocą osobom chorym lub wspieraniem badań mogących przyczynić się do poprawy losu chorych. Nie dotyczy to pozostałych części serwisu Hylostet.pl.

Pismo zostało zarejestrowane w dniu 26 marca 2008 roku. Pomimo wielu problemów techniczych pierwszego grudnia 2008 roku ukazał się pierwszy numer naszej gazety i od tego czasu co miesiąc ukazuje się nowe wydanie. Mamy nadzieję, że kolejne numery będą coraz lepsze i ciekawsze.

Od 14 listopada 2009 roku dostępna jest również rosyjskojęzyczna wersja naszej gazety, w której znalazły się tłumaczenia opublikowanych przez nas artykułów.

Jeśli posiadasz wiedzę medyczną i chciałbyś się nią podzielić z użytkownikami Internetu, zapraszmy Cię do napisania artykułu na wybrany przez Ciebie temat.

Zapraszam do lektury naszego czasopisma

Redaktor Naczelny IGM

Tomasz Woźniak

ISSN 1689-7730