ISSN 1689-7730

Amgen Scholars – szansa na rozpoczęcie kariery naukowej - patronat medialny

Hylostet IGM

Studenci z Polski mają szansę na udział w międzynarodowym programie stypendiów naukowych na jednej z trzech najlepszych uczelni wyższych w Europie: Uniwersytecie Cambridge (Wielka Brytania), Instytucie Karolinska (Szwecja) oraz Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana (Niemcy). Już 1 listopada rusza nabór do IV edycji Programu Amgen Scholars. Program ten daje szansę zdolnej młodzieży na rozpoczęcie kariery naukowej w najlepszych laboratoriach badawczych na świecie.

Amgen Scholars to jeden z nielicznych tego typu programów na świecie, który już podczas studiów umożliwia prowadzenie projektów badawczych w międzynarodowym środowisku. Program rozpoczęto w 2006 roku w Stanach Zjednoczonych, a w 2009 roku został on rozszerzony na Europę. Jego celem jest umożliwienie studentom zdobywanie praktycznych doświadczeń badawczych pod opieką najbardziej utytułowanych naukowców. Amgen Scholars daje unikatową szansę na rozpoczęcie kariery naukowej w jednym z wybranych obszarów. Ponad 70% osób biorących udział w tym programie kontynuuje swoją karierę naukową na najlepszych uniwersytetach. Program Amgen Scholars ułatwia również znalezienie pracy w sektorze prywatnym.

W tym roku program został ponownie objęty honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Zdrowia.