ISSN 1689-7730

Warsztaty MIKROMACIERZE CGH w diagnostyce klinicznej- Patronat medialny

Hylostet IGM

Zapraszamy na warsztaty "MIKROMACIERZE CGH w diagnostyce klinicznej", które odbędą się 28-29 września 2009 w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Mikromacierze CGH stosowane są obecnie do identyfikacji niezrównoważenia genomu u pacjentów z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, cechami dysmorfii lub wadami wrodzonymi, a także w diagnostyce onkologicznej. Dzięki nim diagnozuje się wiele defektów genomu nierozpoznawanych stosowanymi dotychczas metodami.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną działania metod mikromacierzowych oraz umożliwi się uczestnikom własnoręczne wykonanie dwóch platform obecnych na naszym rynku. Celem warsztatów jest przedstawienie możliwości oraz zastosowania metod mikromacierzowych. Prowadzące - dr Beata Nowakowska, dr Katarzyna Derwińska z Zakładu Genetyki Medycznej, Pracowni Cytogenetyki Molekularnej, Instytutu Matki i Dziecka – podzielą się doświadczeniem w stosowaniu mikromacierzy w rutynowej diagnostyce klinicznej oraz w realizacji projektów naukowych. Omówią zasady i problemy interpretacji wyników badań uzyskiwanych tymi metodami, jak również przedstawią technikę FISH, jako metodę z wyboru stosowaną do weryfikacji wyników uzyskanych metodą aCGH.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: http://www.cemed.pl/spotkania/2009/mwdk/index.php

Polecamy również artykuły poświęcone diagnostyce molekularnej: ELISA, PCR, Real- time PCR, Western blot oraz wywiad z Michałem Kaszubą o mikromacierzach DNA.